EPS Annual Providers’ Meeting na IFE

eps logo

W dniach 20-21 października 2016 r. w budynku Centrum Kształcenia Międzynarodowego przy ul. Żwirki 36 w Łodzi odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego spotkania koordynatorów programu EPS.

W ciągu dwudniowego wydarzenia koordynatorzy z kilkunastu krajów europejskich (głównie Holandii, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii) będą mieli okazję do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat pogłębienia współpracy w ramach programu.

Na pierwszy dzień zaplanowane zostały prezentacje oraz warsztaty, między innymi na temat efektów kształcenia oraz wyzwań, przed jakimi stoją partnerskie uczelnie. Po zakończeniu obrad, koordynatorzy spotkają się ze studentami Politechniki Łódzkiej, którzy będą mieli czas na zadawanie pytań dotyczących EPS.  Drugiego dnia, po zwiedzeniu przez gości kampusu Politechniki, odbędzie się dyskusja dotycząca pomysłów na projekty, które w przyszłości mogłyby zostać wdrożone w ramach programu.

European Project Semester (EPS) to specjalnie opracowany, międzynarodowy program, w którym studenci uczelni technicznych pracują w grupach nad interdyscyplinarnymi projektami w języku angielskim. EPS wspiera ideę multikulturowości, jednocześnie rozwijając w studentach umiejętność komunikacji, pracy w grupie i sprawnego rozwiązywania problemów.

Politechnika Łódzka jest jedyną uczelnią w Polsce, biorącą udział w programie. Jest on przeznaczony dla studentów IFE oraz obcokrajowców, którzy odbywają studia na PŁ w ramach programów wymiany (np. Erasmus+).

Data wpisu: 2016-10-13
Data aktualizacji: 2016-10-17