IFE na Dniu Otwartym PŁ

2 grudnia 2016 roku, w ramach Dnia Otwartego Politechniki Łódzkiej, przedstawiciele Centrum Kształcenia Międzynarodowego poprowadzą warsztaty w Instytucie Fizyki PŁ.

Półgodzinne zajęcia grupowe, skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, odbędą się w godzinach 8:30-14:00 w budynku Instytutu Fizyki PŁ przy ul. Wólczańskiej 223, w Sali 0.27.

O godzinie 8:30 rozpoczną się warsztaty „GUST-a napędzane wiatrem – mikro-energetyka wiatrowa”, podczas których członkowie Generative Urban Small Turbine – projektu rozwijającego mikro-energetykę wiatrową – opowiedzą historię swego międzynarodowego sukcesu. W godzinach 10:00-10:30, w czasie spotkania „W nowej skórze – wydrukuj ucho w 3D!”, studenci zainspirowani rozwojem techniki druku 3D opowiedzą, jak wydrukować nowe ucho, dlaczego nie warto porzucać swoich pomysłów i na czym polega Design Thinking na Politechnice Łódzkiej. Ostatnie, trzecie warsztaty „Hyperloop – podróż kapsułą przyszłości”, rozpoczną się o godzinie 13:00 i dotyczyć będą podróży, która rozpoczęła się w Łodzi, a skończyła w biurze Elona Muska, jednego z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców na świecie.

Na wszystkie warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły znajdują się w załączonym programie oraz na stronie http://rekrutacja.p.lodz.pl/pl/news/zapraszamy-na-dzien-otwarty-politech....

Po zakończeniu każdego z powyższych spotkań, osoby zainteresowane będą miały możliwość odwiedzenia siedziby IFE. Prowadzący warsztaty przyprowadzą chętnych na 1 piętro naszego budynku, gdzie studenci wszystkich programów studiów odpowiedzą na pytania i wątpliwości potencjalnych kandydatów.

Tegoroczny Dzień Otwarty PŁ to nie tylko warsztaty odbywające się na kilku Wydziałach, ale przede wszystkim prelekcje przygotowane przez studentów z kół naukowych oraz wykładowców ze wszystkich jednostek PŁ. Podczas wydarzenia kandydaci na studia w naszej uczelni będą mieli również szansę zapoznania się z zasadami i harmonogramem rekrutacji oraz listą kierunków studiów.

Data wpisu: 2016-11-21
Data aktualizacji: 2016-11-21