IFE zacieśnia współpracę z uczelniami partnerskimi

Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ, przy współpracy z francuską uczelnią Institut Supérieur de Promotion Industrielle (I.P.I.), już po raz drugi zorganizowało Międzynarodowe Seminarium Przemysłowe. Inicjatywa została powołana do życia w 2016 roku.

Po zeszłorocznym sukcesie I edycji Seminarium, w dniach 5-9 czerwca 2017 roku IFE po raz kolejny odwiedziła kilkudziesięcioosobowa delegacja z partnerskiej uczelni IPI, a konkretnie jej dwóch filii - Châlons-en-Champagne oraz Albi we Francji.

Podczas wizyty grupa 37 studentów kierunku Management wraz z 4 opiekunami miała możliwość uczestniczenia w prezentacjach i warsztatach, ale również spotkaniach z firmami, podczas których studenci poznali funkcjonowanie dwóch łódzkich filii międzynarodowych przedsiębiorstw.

Pierwszy dzień Seminarium upłynął pod znakiem wykładów i prelekcji, które otworzyła Wicedyrektor IFE, dr Dorota Piotrowska. Studenci IPI wysłuchali między innymi wystąpienia Dyrektora Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi – Adama Pustelnika, który podzielił się z widownią planami rozwoju inwestycji przemysłowych w Regionie Łódzkim, z uwzględnieniem współpracy z Francją. Specjalnie na to wydarzenie do IFE przybył również światowej sławy doradca i ekspert w dziedzinie logistyki Gilles Verhelst, który opowiedział o najnowszych rozwiązaniach z dziedziny planowania zapotrzebowania materiałowego, czyli tzw. Demand Driven MRP. Intensywny dzień zakończyło spotkanie z przedstawicielami firm produkcyjnych Amcor oraz Procter & Gamble, którzy w najdrobniejszych szczegółach omówili rozwiązania łańcucha dostaw (ang. supply chain) stosowane w ich firmach.

Nie mniej intensywnie goście z Francji spędzili drugi i trzeci dzień pobytu w Łodzi. Odwiedzili bowiem łódzkie oddziały firm Hutchinson i Bosch, gdzie spotkali się z dyrekcją, zwiedzili zakłady produkcyjne i wymienili się doświadczeniami z kierownikami poszczególnych działów obydwu przedsiębiorstw. Przyszli managerowie wzięli również udział w trzech warsztatach umiejętności miękkich, które zostały przeprowadzone w laboratorium francuskiej firmy Faurecia, znajdującym się w budynku IFE. Dwa ostatnie dni przedsięwzięcia francuska delegacja wraz z przedstawicielami Centrum Kształcenia Międzynarodowego spędziła w Warszawie na dwudniowym audycie wewnętrznym w międzynarodowym koncernie L’Oréal.

Niezwykle napięty, ale jednocześnie różnorodny harmonogram tegorocznej edycji Seminarium sprawił, że wizytujący studenci wykorzystali pobyt w Polsce do maksimum, zarówno pod względem przyswajania wiedzy, jak i nawiązywania kontaktów międzyludzkich. W tym miejscu warto wspomnieć, że współpraca pomiędzy IFE, a Institut Supérieur de Promotion Industrielle (I.P.I.) nie jest jednostronna. Jako uczelnia partnerska, IPI każdego roku przyjmuje do siebie studentów naszej uczelni w ramach programu Erasmus+. To właśnie podczas wyjazdu do IPI mają oni możliwość nie tylko studiowania w tej niezwykle prestiżowej uczelni, ale również jednoczesnego odbywania stażu w firmie Albea, będącej jednym z największych producentów opakowań dla przemysłu kosmetycznego.

Centrum Kształcenia Międzynarodowego nieustannie zacieśnia współpracę z uczelniami partnerskimi, zwłaszcza z Francji, która jest jedną z najchętniej wybieranych destynacji wśród studentów wyjeżdzających na wymianę. Aż cztery prestiżowe, francuskie uczelnie podpisały z IFE umowy o tzw. podwójnym dyplomie, dzięki którym każdy student ma możliwość uzyskania w trakcie toku studiów dwóch dyplomów: Politechniki Łódzkiej oraz wybranej uczelni partnerskiej, co sprawia, że od razu po zakończeniu procesu kształcenia staje się niezwykle pożądanym kandydatem na polskim i międzynarodowym rynku pracy.

Data wpisu: 2017-06-09
Data aktualizacji: 2017-06-09