Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017 dla studentów z wymiany

23 września 2016 roku w Sali Widowiskowej PŁ odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017 dla studentów z wymiany zagranicznej.

Uroczystość otworzyła Magdalena Drabek – Kierownik International Office w IFE. Następnie studentów powitali Prorektor ds. Kształcenia prof. Grzegorz Bąk oraz Dyrektor IFE dr Tomasz Saryusz-Wolski. Oficjalną część wydarzenia zamknęły wystąpienia Honorowej Konsul Francji w Łodzi – Alicji Bień oraz Prezesa Stowarzyszenia Związku Francuzów Za Granicą w Polsce – Erica Salvat.

W drugiej, praktycznej części inauguracji, studenci z zagranicy otrzymali garść wskazówek, przydatnych podczas pobytu w naszym mieście. Niezbędną wiedzę przekazali im policjanci, psycholog, a także pracownicy Centrum Sportu oraz Biblioteki PŁ.

Zagraniczni studenci co roku przyjeżdżają na IFE w ramach programu Erasmus+ oraz umowy o podwójnym dyplomie i spędzają na naszej uczelni jeden lub dwa semestry. W tym roku na semestr zimowy 2016/2017 zawitało do nas aż 283 studentów z 90 uniwersytetów, znajdujących się w 22 krajach. Najliczniejszą grupę stanowią przyjezdni z Francji, Hiszpanii i Turcji.

Głównym celem programu Erasmus+, który umożliwia studentom zagranicznym przyjazd na naszą uczelnię jest wspieranie edukacji oraz zapewnienie młodzieży lepszych szans na rynku pracy, jak również tworzenie programów dla kadry pracującej z młodzieżą. Bardzo ważnym aspektem działania tego programu jest również nawiązanie współpracy między uczelniami, szkołami, przedsiębiorstwami i organizacjami z Unii Europejskiej.

Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ nie tylko aktywnie uczestniczy w realizacji programu Erasmus+, ale również dynamicznie rozwija kooperację z uczelniami europejskimi poprzez umowy o podwójnym dyplomie. W chwili obecnej współpracujemy na tym polu z 5 uczelniami. Są to École Nationale Supérieure d'Arts et Métiers ParisTech, École Catholique d'Arts et Métiers (ECAM), INSEEC Business School, Groupe Sup de Co La Rochelle oraz HTW Saarlandes.

Data wpisu: 2016-09-26
Data aktualizacji: 2016-10-24