MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA LETNIA W IFE

„Engineering Visions” odbyło się w dniach 24.08 - 3.09 w Politechnice Łódzkiej. Szkoła letnia była organizowana przez Centrum Kształcenia Międzynarodowego, przy współpracy Instytutu Informatyki Stosowanej oraz Centrum Technologii Informatycznych. Uczestnikami wydarzenia byli studenci oraz wykładowcy uczelni wyższych z Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Szwecji, Szkocji, Hiszpanii, Belgii, Chorwacji, a także studenci i wykładowcy Politechniki Łódzkiej.

W ciągu półtora tygodnia uczestnicy pracowali metodą Design Thinking nad projektami, które powstały we współpracy z firmami: ABB, Accenture, Corning, Enika oraz Manufaktura. Studenci pracowali w grupach międzynarodowych, kreując innowacyjne rozwiązania problemów, z którymi zmagamy się na co dzień.

Projekty ukazały kierunki zmian inspirowanych przez technologię, a także pozwoliły uczestnikom zdobyć kompetencje określane dziś jako ważne dla rozwoju kariery na międzynarodowym rynku pracy, takie jak: umiejętność kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, komunikowania się i pracy w grupie międzynarodowej oraz umiejętności przywódcze.

Szkoła letnia "Engineering Visions" 2016 była kontynuacją współpracy zapoczątkowanej przez Saarland University of Applied Sciences w 2013 roku i instytucje partnerskie w ramach programu Erasmus.

Jako zwieńczenie warsztatów, w dniu 2 września 2016 odbyły się dwa wydarzenia:

• sesja posterowa, która miała miejsce o godz. 9:30 w budynku Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 282,
  • prezentacje studentów o godz. 12:00 w Centrum Technologii Informatycznych PŁ przy ul. Wólczańskiej 217/233.

Uczelnie partnerskie:

- Saarland University of Applied Sciences (Niemcy),

- University College West (Szwecja),

- Saxion University of Applied Sciences (Holandia),

- University of Applied Sciences and Technology Buchs (Szwajcaria),

- Ecole Nationale d'Ingénieurs de Metz (Francja).

Pozostali partnerzy:

ABB-logo  accenture-logo