Obchody Mobility Week w budynku IFE

15 listopada 2016 roku w budynku Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej przy ulicy Żwirki 36 odbędą się wydarzenia towarzyszące 7. Edycji Mobility Week PŁ.

Mobility Week to cykliczne wydarzenie odbywające się na Politechnice Łódzkiej, którego celem jest przedstawienie młodym ludziom możliwości związanych z wyjazdami na studia i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+. Jego organizatorami są Sekcja Umiędzynarodowienia Edukacji PŁ, Centrum Językowe PŁ oraz Stowarzyszenie ESN-EYE.

Tegoroczna, 7. edycja Mobility Week trwać będzie od 16 do 22 listopada. W ciągu całego tygodnia studenci będą mogli poznać ofertę zagranicznych wyjazdów, spotkać się z byłymi uczestnikami programu Erasmus+ oraz uzyskać praktyczne informacje na temat pobytu za granicą. W niezwykle bogatym programie wydarzenia przewidziane są między innymi: Bieg Erasmusa, spotkania przy kawie, szkolenia czy degustacje kulinarne.

Poza głównymi obchodami Mobility Week, każdy z wydziałów Politechniki Łódzkiej organizuje własne wydarzenia towarzyszące. 15 listopada w godzinach 9:00-14:00 w budynku IFE każdy ze studentów będzie mógł odwiedzić specjalnie stworzone stoisko informacyjne, gdzie otrzyma wszelkie niezbędne informacje dotyczące uczelni oraz wyjazdów zagranicznych. Prócz tego odwiedzający będą mieli okazję, by skosztować międzynarodowych przysmaków i wziąć udział w grach i quizach, a wszystko to przy akompaniamencie muzycznym i w luźnej, przyjacielskiej atmosferze.

Politechnika Łódzka uczestniczy w programie Erasmus od początku jego istnienia w Polsce w 1998 roku. PŁ jest liderem w zrównoważonej wymianie studentów Erasmusa – co roku ok. 300 studentów wyjeżdża za granicę i przyjeżdża na studia na PŁ. Dotychczas na studia i praktyki Erasmus z PŁ wyjechało blisko 4,5 tys. studentów.

Więcej informacji na temat 7. Edycji Mobility Week oraz szczegółowy program imprezy znaleźć można na stronie http://erasmus.p.lodz.pl/.

Data wpisu: 2016-11-08
Data aktualizacji: 2016-11-08