Team Work – pestka czy wyzwanie?

W Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ odbyły się drugie zajęcia Team Building and Communication Skills, podsumowujące ponad dwumiesięczną, zespołową pracę uczestników.

Na początku spotkania uczniowie podzielili się z prowadzącymi swoimi wrażeniami z pracy w grupach. Celem tejże pracy było stworzenie projektu w postaci plakatu, który zostanie zaprezentowany na czerwcowym pikniku zamykającym projekt MEGAFON.

Tematy projektów, jak np. GPS, Leki i Antybiotyki czy Metale Ciężkie, uczestnicy losowali podczas pierwszych zajęć, przy pomocy specjalnie stworzonego koła fortuny. Każdy z  zespołów, z pomocą nauczycieli - mentorów, przez kilka tygodni pracował nad wylosowanym zagadnieniem naukowym, które zostało przedstawione na infograficznym, kreatywnym plakacie.

Choć znacząca większość gimnazjalistów podeszła do zadania z entuzjazmem i uznała pracę grupową za udaną, prawdziwym testem na relacje, nawiązane przez członków zespołów okazał się być przeprowadzony przez mgr Kozłowską i mgr Wróblewską tzw. „Marshmallow Challenge”. Każdy z zespołów, wyposażony w nitki makaronu spaghetti, oraz taśmę klejącą i sznurek, musiał w ciągu 20 minut stworzyć jak najwyższą, samodzielnie stojącą konstrukcję, zwieńczoną jedną pianką marshmallow. Zadanie okazało się niełatwe, ale uzmysłowiło młodym ludziom, jak ważna w pracy z ludźmi jest umiejętność kompromisu.

Druga część zajęć upłynęła na krótkiej prezentacji plakatów przez poszczególne grupy. Prowadzące dały uczestnikom wiele cennych wskazówek, które na pewno przydadzą się podczas pikniku. Grupa, która stworzy najciekawszy plakat i najlepiej zaprezentuje swój wynalazek 10 czerwca, otrzyma specjalną nagrodę. Przed uroczystym zakończeniem projektu uczniowie ze wszystkich trzech szkół spotkają się raz jeszcze – 2 czerwca na specjalnej projekcji w łódzkim planetarium.

Data wpisu: 2017-05-17
Data aktualizacji: 2017-05-17