Wizyta szefów europejskich uniwersytetów technicznych na IFE

16 września 2016 roku rozpoczęła się trwająca dwa dni 35. Konferencja Rektorów i Prezydentów Europejskich Uniwersytetów Technicznych, której gospodarzem jest Politechnika Łódzka. Podczas pierwszego dnia obchodów, po porannym zwiedzaniu kampusu PŁ, goście odwiedzili IFE.

Podczas oficjalnego spotkania na auli, szefów europejskich uczelni powitała Zastępca Dyrektora, Pani Dorota Piotrowska. Następnie przedstawiła krótką prezentację, opowiadającą o CKM –  jego historii, sukcesach, a także dostępnych kierunkach kształcenia. Nie zabrakło również wzmianki o stosowanych na IFE, innowacyjnych metodach nauczania, takich jak PBL, EPS czy DT.

Po skończonej prezentacji Dyrektor Piotrowska oprowadziła gości po budynku, by pokazać, w jakich warunkach uczą się tutejsi studenci. Uczestnicy konferencji zwiedzili sale dydaktyczne, salę komputerową i laboratorium. Największe zainteresowanie wzbudziła w nich jednak hala maszyn włókienniczych. Grono rektorów chętnie zadawało organizatorom pytania, a ich krótka, acz owocna wizyta w CKM, upłynęła w przyjemnej atmosferze.

Dalsza część obchodów odbyła się na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ. To właśnie tu miały miejsce obrady nad przewodnim tematem konferencji, którym jest „ocena kształcenia i badań naukowych jako główny element kierowania uczelnią”.  W drugim dniu omówione zostały strategie kształcenia stosowane na europejskich uniwersytetach technicznych w warunkach rosnącej konkurencyjności.

Patronat nad wydarzeniem objął Wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosław Gowin.

Data wpisu: 2016-09-16
Data aktualizacji: 2016-10-24