Faurecia Day na Politechnice Łódzkiej

Ikonka loga Faurecii

26 marca 2015r. w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej (IFE) odbył się „Dzień Faurecii” oraz uroczystość otwarcia wyposażonego przez Faurecia Automotive Polska S.A. „Laboratorium Faurecianina”.

Wspólna inicjatywa i działania firmy Faurecia Automotive Polska S.A. - lidera wśród globalnych graczy branży motoryzacyjnej i Politechniki Łódzkiej, ma pomóc studentom w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy i ułatwić planowanie kariery zawodowej. Ma również pokazać, że kierując się pasją, można znaleźć „złoty środek” w dążeniu do samorealizacji i satysfakcji zawodowej.

Oprócz ekspozycji produktów Faurecii i prelekcji wygłoszonych przez przedstawicieli firmy, studenci wzieli udział w warsztatach- grach, które stanowią odzwierciedlenie procesów, jakie przebiegają w przedsiębiorstwie branży motoryzacyjnej oraz pozwalają zobaczyć jak wygląda codzienna praca w firmie.  Uczestnicy mieli również okazję prześledzić działanie linii produkcyjnej, zapoznali się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu Lean Manufacturing oraz nauczyli się, jak usprawniać procesy produkcji używając narzędzi i technik takich jak Kanban, SMED czy 5S.

Przed budynkiem IFE można było obejżec wystawę kilku modeli aut, do których elementy produkują fabryki Grupy Faurecia.

Data wpisu: 2015-04-08
Data aktualizacji: 2015-04-21