Nagroda Nocy Robotów dla studentów IFE

noc crobotow grupa

Czterech studentów IFE z kierunków Computer Science oraz Telecommunications and Computer Science zdobyło wyróżnienie w konkursie Innowacyjna Robotyka – Misja Bezpieczeństwo. Konkurs, zorganizowany przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, odbył się podczas tegorocznej Nocy Robotów w Warszawie. Studenci zaprezentowali na nich robota wstępnego rozpoznania chemicznego. Robot wyposażony w ramię z chwytakiem, element ssący (pompa), czujniki gazów oraz kamerę zdolny jest do zdalnego pobrania próbek z miejsca skażenia bez narażania zdrowia operatora. Projekt powstał w ramach działalności Koła Młodych Informatyków działającego przy Instytucie Informatyki Stosowanej z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

Patryk Pomykalski

noc crobotow grupa